subject
Mathematics, 24.01.2023 16:10 dantwanlarosa85

Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on the costs listed below? Labor costs (management & workers) = $11,000
Insurance = $400
Rent = $1300
Utilities = $300
Average cost of ingredients/packaging for each sub = $1.32

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 21:00
When george started his current job, his employer told him that at the end of the first year, he would receive two vacation days. after each year worked, his number of vacation days will double up to five work weeks (25days) of payed vacation. how many vacation days will he have in 4 years
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 22:30
Varies inversely with x. if y=8.5 when x=-1 find x when y=-1
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 22:30
Your best friend told you that last week scientists disco y that las vegas is responsible for abrupt climate changes. which do you think is best way to research that recent discovery? an encyclopedia usgs internet site a book in the library your best friend’s parents for your ! ❤️
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 23:30
The table shows the number of hours orlando spent at football practice last week. select the appropriate numbers below to complete the model to find the number of hours orlando spent practicing on tuesday and friday.
Answers: 2
You know the right answer?
Julia sells subs for $6 each. How many subs will she need to sell to break even each month based on...
Questions
question
Mathematics, 28.09.2021 16:20
question
English, 28.09.2021 16:20
Questions on the website: 13802749