subject
Mathematics, 28.01.2021 14:00 frisha

Barbra buys- 3 boxes of eggs
1 jar of mayo costing £1.80
2 loaves of bread
she pays with a £10 note and gets £1.60 change. Barbra works out that the cost of 1 loaf of bread is £1.40 .
Is she correct? You MUST show your working out

ansver
Answers: 2

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 16:50
The vertices of a triangle are a(7,5), b(4,2), c(9,2). what is m
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 17:30
Afarmer sells 9.5 kilograms of apples and pears at the farmer's market. 4/5 of the weight is the apples and the rest is the pears. how many kilograms of pears did she sell at the farmers market
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 18:40
Which of the following would be a good name for the function that takes the weight of a box and returns the energy needed to lift it?
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 20:00
Solve for x and y a x= 13.3 y= 16.7 b x= 23.3 y= 12.5 c x= 7.5 y= 16.7 d x=7.5 y= 12.5
Answers: 1
You know the right answer?
Barbra buys- 3 boxes of eggs
1 jar of mayo costing £1.80
2 loaves of bread
she...
Questions
question
Social Studies, 02.12.2020 21:10
question
Chemistry, 02.12.2020 21:10
question
Social Studies, 02.12.2020 21:10
question
English, 02.12.2020 21:10
Questions on the website: 13821231