subject
Mathematics, 22.06.2019 20:00 ayoismeisalex

The cost of 9 scarves is $83.25. what is the unit price?

ansver
Answers: 1

Another question on Mathematics

question
Mathematics, 21.06.2019 18:00
Just tell me how to set up the equation.
Answers: 2
question
Mathematics, 21.06.2019 18:40
A33 gram sample of a substance that's used to detect explosives has a k-value of 0.1473. n = noekt no = initial mass (at time t = 0) n = mass at time t k = a positive constant that depends on the substance itself and on the units used to measure time t = time, in days
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 20:30
Ming says that 0.24 > 1/4 because 0.24= 2/4. which best explains mings error
Answers: 1
question
Mathematics, 21.06.2019 23:00
Mrs.sling bought a pound of green beans for $1.80. how much will mrs.tennison pay for 3 1/2 pounds of green beans?
Answers: 1
You know the right answer?
The cost of 9 scarves is $83.25. what is the unit price?...
Questions
question
Physics, 20.05.2021 03:40
question
Mathematics, 20.05.2021 03:40
question
Business, 20.05.2021 03:40
question
Biology, 20.05.2021 03:40
question
Mathematics, 20.05.2021 03:40
Questions on the website: 13594948